×
PRP İLE SAÇ TEDAVİSİ

PRP İLE SAÇ TEDAVİSİ

PRP, saç kaybı yaşayan bireylere uygulanabilen, FDA tarafından onaylı tedavi yöntemlerinden biridir.

PRP, genetik ya da hormonal faktörlere bağlı olarak yaşanan saç dökülmesini önlemek, zayıf ve yıpranmış saçları güçlendirmek, kepek sorununa çözüm sağlamak ve saçlara hacim kazandırmak amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kişinin kanının alınması, son teknoloji cihazlar ile kanın ayrıştırılması ve trombosit, protein ve büyüme faktörleri açısından zengin bölümünün tedavi uygulanacak bölgeye enjekte edilmesi yoluyla uygulanır. Bu işlem ile doku ve hücre yenilenmesi sağlanır.

PRP, minimal acılı bir işlemdir. Tedavi düzenli olarak uygulandığında başarılı sonuçlar alınır. Tedavi süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 8 seans olarak düşünülebilir. PRP tedavisi alan hastalarda herhangi bir yan etki görülmez. Mezoterapi ile birlikte uygulanabilmekte birlikte saç ekiminin etkisini artırmak için destekleyici tedavi olarak da kullanılabilir. 

 

PRP SAÇ TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI

 

Etkisi 12 aya kadar sürer, doğru bakım ile bu süre 18 aya kadar uzatılabilir.

Vücudun kendini yenileme gücü, PRP’nin etkisini oluşturur. Yani tamamen doğal bir yöntemdir.

Saç ekimi operasyonunda uygulandığında tedavinin başarısını artırır.

Etkisi 3 ila 6 hafta aralığında görülmeye başlanır, hızlı sonuç alınan bir tedavidir.

 

KİMLER PRP TEDAVİSİ ALABİLİR?

 

Hamileler, otoimmun rahatsızlığı olanlar, pıhtılaşma rahatsızlığı olan kişiler, trombosit sayısı eksikliği ve trombosit fonksiyon bozukluğuna sahip kişiler, kanser hastaları dışında herkes PRP tedavisi alabilir. Her yaşa ve cinsiyete uygun bir tedavidir.

 

SMILE HAIR’DA PRP TEDAVİSİ

 

Smile Hair’de PRP tedavisi, son teknoloji cihazlar kullanılarak, profesyonel bir perspektif ile çalışan sertifikasyonlu hekimler tarafından uygulanır.

Teklif Al