×
Mezoterapi ile Saç Tedavisi

MEZOTERAPİ İLE SAÇ TEDAVİSİ

Mezoterapi; saç derisine vitamin, mineral ve aminoasitler ve bazı büyüme faktörlerini içeren özel karışımların enjekte edilmesi yoluyla uygulanan bir tedavidir. Mevcutta bulunan saçların korunmasında, saç tellerinin kalınlaşmasında, kişinin canlı ve parlak saçlara sahip olmasında ve saç dökülmesi sorunlarının önüne geçilmesinde etkilidir.

Hasta çok az bir miktar ağrı ve acı duyabilir. Uygulama sıklığı kişiden kişiye farklılık gösterir. Doğru klinikte, alanında deneyimli ve profesyonel hekimler tarafından uygulandığında tedaviden başarılı sonuçlar alınır.

Otoimmün hastalığı bulunan bireylerde PRP yerine mezoterapi tercih edilmelidir.

 

MEZOTERAPİNİN ETKİSİ VE FAYDALARI

  • Mevcutta bulunan saçların korunmasında çok etkilidir.
  • Mezoterapi, saça topikal uygulanan bakım yöntemlerine göre çok daha etkilidir.
  • Kepek sorununa karşı uygulandığında başarılı sonuçlar alınır.
  • Saç renginin korunmasında ve beyazlamanın önlenmesinde / geciktirilmesinde etkilidir.
  • Saçlara parlaklık, canlılık ve hacim kazandırır.
  • Saçın ömrünü uzatır.
  • Saç tellerinin kalınlaşmasında ve güçlenmesinde etkilidir.

 

MEZOTERAPİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Saç dökülme sorunu yaşayan, genetik olarak saç dökülmesine yatkınlığı bulunan, diyet sebebiyle ani saç kaybı yaşayan kişilere mezoterapi uygulanabilir ve başarılı sonuçlar alınır. Ayrıca zayıf ve yıpranmış saçlarından yana şikayetçi olan kişilerde ve saçın geç uzaması gibi durumlarda da mezoterapi etkilidir. Mezoterapi her yaşa uygundur.

 

 

MEZOTERAPİ KİMLERE UYGULANAMAZ?

Emziren kadınlara, kanser hastalarına, şeker hastalarına ve kan sulandırıcı özelliği olan ilaç kullanan kişilere mezoterapi uygulanamaz. Mezoterapi tedavisi almak isteyen hastaların kullandıkları ilaçları, geçirdikleri ya da geçirmekte oldukları rahatsızlıkları mutlaka doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir.

 

SMILE HAIR’DA MEZOTERAPİ

Smile Hair’da mezoterapi; gerekli sertifikasyonlarını tamamlamış, alanında dünya çapında tanınan hekimler tarafından uygulanır. Hastaların sağlık geçmişi kapsamlı olarak değerlendirilir. Hasta tüm aşamalar konusunda detaylı olarak bilgilendirilir ve hekimine her zaman ulaşarak tüm sorularını rahatlıkla sorabilir.

Teklif Al